Sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerez kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.

Daha fazla bilgi edin
< geri dön

Temiz Havanın Önemi /

TEMİZ HAVANIN ÖNEMİ

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ve bütün canlılar tarafından tüketilen hava en önemli ihtiyaçlarımızdan birisidir. İnsan günlerce aç, susuz kalabildiği halde nefes almadan birkaç dakikadan fazla duramaz. Canlılar için bu derece önemli olan hava, sağlıklı ve temiz olmalıdır. Yaşamımızın büyük bir kısmını ev ve işyeri gibi kapalı ortamlarda geçiririz. İç ortam hava kalitesi; sağlık, çalışma verimi, kişiler arası uyum gibi kriterleri doğrudan etkiler.

Hava kirliliği; felç, kalp ve damar hastalığı, astım, bronşit ve akciğer kanseri gibi birçok hastalığa neden olurken bu hastalıklara sahip bireyleri, yaşlıları ve bebekleri de daha savunmasız bırakmaktadır. UVCare Hava Dezenfeksiyon Sistemleri iç mekân hava kalitesini attırır ve ortam içerisindeki zararlı kirleticileri, mikroorganizmaları yok eder.

Astım Hastaları İçin

İç mekânlarda astıma neden olabilen, polen, toz akarları, küf, evcil hayvan tüyü ve sigara kokusu gibi zararlı partiküller bulunmaktadır. Kapalı ortamlarda bulunan bu zararlı partiküller, astım hastası olan yetişkin ve çocukların solunum problemlerinin artmasına neden olabilir. Tütün dumanı için hava dezenfeksiyon cihazı kullanmak, dumanın bulunduğu bir ortamda yaşayan hassas akciğerlere sahip kişilerde astım ataklarını önlemeye bile yardımcı olabilir.

Aynı zamanda, havada bulunan ev kimyasalları da onları tetikleyebilir. Yüksek konsantrasyonda gaz veya duman bulunan kapalı ortamlarda, havadan kimyasalları ve gazları gidermek için UVCare Hava Dezenfeksiyon Sistemleri aktif karbon filtreleri kullanmaktadır. Astımı tetikleyen bu partikülleri gidermek için uygun filtreler kullanılır. Böylece, partikül maddeleri ve mikroorganizmaları %95 oranında yok eder.

Virüsler için

İç mekân havasındaki virüsleri ortadan kaldırabilecek bir hava dezenfeksiyon sistemi seçerek kendinizi ve ailenizi sağlıklı tutun. Araştırmalar, hava akışı ve havalandırmanın, hastalıkların iç mekanlarda yayılma şeklini önemli ölçüde etkilediğini gösteriyor. Ortam havası ne kadar durgunsa, hastalıkların yayılma olasılığı o kadar yüksektir.(3)